Filmy

Czy Aquaman i Zaginione Królestwo stanie się kinowym hitem?

Autor Roman Szczepański
Roman Szczepański02.12.20235 min.
Czy Aquaman i Zaginione Królestwo stanie się kinowym hitem?

Aquaman i Zaginione Królestwo to kontynuacja przygód tytułowego superbohatera z uniwersum DC. W drugiej części Aquaman staje do walki ze swoim nemezis, Czarną Mantą, który tym razem dysponuje mroczną mocą mitycznego Czarnego Trójzęba. Aby go powstrzymać, Aquaman prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata. Razem muszą ochronić Atlantydę i cały świat przed zagładą. W rolach głównych ponownie zobaczymy Jasona Momoę jako Aquamana i Patricka Wilsona jako Orma. Czy druga część przygód "władcy oceanów" powtórzy kinowy sukces pierwszej odsłony?

Kluczowe wnioski:

  • Aquaman staje do walki z potężniejszym niż kiedykolwiek Czarną Mantą
  • Aby go pokonać, prosi o pomoc swojego brata Orma, dawniej wroga numer jeden
  • Razem muszą obronić Atlantydę i świat przed zniszczeniem
  • W rolach głównych Jason Momoa i Patrick Wilson
  • Fani komiksów z niecierpliwością wyczekują kontynuacji kinowych przygód bohatera

Czy nadchodzący film "Aquaman i Zaginione Królestwo" zdobędzie popularność wśród widzów?

Aquaman i Zaginione Królestwo to kontynuacja kinowych przygód tytułowego superbohatera z uniwersum DC. Poprzednia część, w reżyserii Jamesa Wana, zebrała bardzo dobre recenzje i zarobiła ponad miliard dolarów w box office. Nic więc dziwnego, że fani z niecierpliwością wyczekują sequela.

Fabuła nowego filmu skupia się na walce Aquamana z Czarną Mantą - jego największym wrogiem. Tym razem Czarna Manta zdobył moc legendarnego Czarnego Trójzęba i jest silniejszy niż kiedykolwiek. Aby go pokonać, tytułowy bohater prosi o pomoc Orma - swojego znienawidzonego przyrodniego brata. Razem muszą powstrzymać złoczyńcę przed zniszczeniem Atlantydy i całego świata.

Obsada i twórcy sequela

W rolach głównych powracają Jason Momoa jako Aquaman i Patrick Wilson jako Orm. Ponownie zobaczymy także Amber Heard jako królową Atlantydy, Mertę oraz Yahyę Abdul-Mateena II w roli Czarnej Manty. Za kamerą sequelu stanął James Wan, reżyser pierwszej części, który ma na koncie takie hity jak Obecność czy Insidious.

Scenariusz do kontynuacji napisał David Leslie Johnson-McGoldrick, współautor poprzedniej odsłony. Można więc spodziewać się, że będzie on utrzymany w podobnym, angażującym stylu. Fani na pewno będą zadowoleni.

Co wiadomo na temat fabuły sequela przygód "Aquamana"?

Akcja Aquamana 2 rozgrywa się po wydarzeniach z pierwszej części. Tytułowy bohater, w tej roli Jason Momoa, dzieli obowiązki władcy Atlantydy z troskami ojcostwa. Jednak na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie w postaci Czarnej Manty (Yahya Abdul-Mateen II).

Mściwy złoczyńca nie tylko nie zapomniał o śmierci ojca z rąk Aquamana, ale dodatkowo zdobył moc legendarnego artefaktu - Czarnego Trójzęba. Dzięki niemu stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Aby go powstrzymać, Aquaman prosi o pomoc Orma (Patrick Wilson) - swojego uwięzionego brata i byłego władcę Atlantydy.

Wspólnie muszą pokonać wroga i ocalić nie tylko podwodne królestwo, ale cały świat przed zagładą. Przy okazji zapewne dojdzie także do ocieplenia napiętych od lat relacji między braćmi.

Jakie niebezpieczeństwo czyha na bohaterów w filmie "Aquaman i Zaginione Królestwo"?

Największym zagrożeniem, z jakim przyjdzie się zmierzyć Aquamanowi i sprzymierzeńcom jest Czarna Manta. Choć już wcześniej był groźnym przeciwnikiem, teraz stał się jeszcze potężniejszy.

Dzięki mocy Czarnego Trójzęba, starożytnego artefaktu o wielkiej mocy, zyskał niemal boskie moce. Do tego stopnia wzmocniła go nowo zdobyta siła, że z łatwością może zrównać Atlantydę z ziemią. A to dopiero początek - jego celem jest bowiem zagłada całej ludzkości.

Tylko połączone siły Aquamana i Orma mają szansę go powstrzymać. Choć niegdyś byli zaprzysięgłymi wrogami, teraz muszą połączyć swe moce, aby uratować świat przed zniszczeniem.

Dlaczego Czarna Manta chce zemścić się na Aquamanie?

Czy Aquaman i Zaginione Królestwo stanie się kinowym hitem?

Motorem napędowym Czarnej Manty od zawsze była chęć zemsty na Aquamanie za śmierć ojca. Już w pierwszej części przygód "władcy oceanów" próbował zabić tytułowego bohatera, lecz mu się nie udało.

Jednak Czarna Manta nie jest typem, który łatwo zapomina o doznanych krzywdach. Nienawiść do Aquamana nadal tli się w nim żywym ogniem, a z każdym rokiem tylko rośnie. Dlatego ponownie próbuje dopiąć swego i w końcu pomścić ojca, nawet za cenę zniszczenia całego świata.

Być może zdobycie przez niego Czarnego Trójzęba i boskich mocy jest swego rodzaju interwencją sił wyższych. Jakby same bóstwa postanowiły wesprzeć go w odwiecznej misji zemsty. Pytanie tylko, czy Aquamanowi i sprzymierzeńcom uda się powstrzymać mściciela, nim ten zrealizuje swoje mroczne zamiary.

Jaka broń posłuży Czarnej Mandze do pokonania Aquamana?

Tym razem, by zgładzić tytułowego bohatera, Czarna Manta wykorzysta niezwykle potężny artefakt - Czarny Trójząb. Jest to mistyczny przedmiot sprzed wieków, zawierający w sobie ogromną, pierwotną energię, która - jak powiadają legendy - pochodzi od samych bogów.

Dzięki niemu złoczyńca zyskuje niemal boską moc, zdolną zmieść z powierzchni ziemi całe miasta. Co więcej, Trójząb sprawia, że Czarna Manta staje się niemal niezwyciężony. Tylko najpotężniejsi herosi mają szansę stawić mu czoło. I nawet wtedy nie jest to walka na równych warunkach.

Aquamanowi przyjdzie się zmierzyć z przeciwnikiem silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. By go pokonać, sam też musi sięgnąć po broń o nieprzeciętnej mocy. Pytanie tylko, czy uda mu się opanować jej pierwotną, dziką energię nim będzie za późno.

Jakie relacje łączą Aquamana z jego bratem Ormem?

Aquaman i Orm to przyrodni bracia. Obaj są synami byłego władcy Atlantydy, ale mają różne matki. Aquaman pochodzi z królewskiego rodu, ale wychowywał się na lądzie. Orm natomiast przez całe życie przebywał w oceanie i czuje się prawowitym następcą tronu.

Między braćmi zawsze istniała rywalizacja. Kiedy w końcu stanęli do walki o koronę Atlantydy, Orm przegrał pojedynek i został uwięziony. Od tamtej pory żywi głęboką urazę do Aquamana, którego wini za upadek z królewskiego majestatu.

Jednak w obliczu ataku Czarnej Manty przyrodnim braciom przyjdzie na jakiś czas odłożyć na bok urazy i połączyć siły. Tylko razem mają szansę uratować Atlantydę przed zagładą. Czy walka ramię w ramię pozwoli im pojednać się i zakopać topór wojenny?

Losy bohaterów w rękach fanów

Czy Aquamanowi i Ormowi uda się uratować Atlantydę i pogodzić? Tego dowiemy się 21 grudnia, gdy film trafi do polskich kin. Jeśli kontynuacja spotka się z dobrym przyjęciem widzów, być może doczekamy się kolejnych części przygód "władcy oceanów".

Źródło: Zalukaj.io

Najczęstsze pytania

Polska premiera kinowa filmu "Aquaman i Zaginione Królestwo" odbędzie się 21 grudnia 2023 roku.

"Aquaman i Zaginione Królestwo" trafi tylko do kin. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie dostępny na platformach VOD czy telewizji.

Za kamerą sequela ponownie stanął James Wan, twórca pierwszej części z 2018 roku. Ma on na koncie takie hity jak "Obecność" czy seria "Insidious".

Podobnie jak w pierwszej części, większość wydarzeń sequelu ma miejsce w podwodnym królestwie Atlantydy. Bohaterowie odwiedzą jednak również powierzchnię ziemi.

W większości powracają dobrze znani z pierwszej części bohaterowie jak Aquaman, Mera czy Orm. Nie potwierdzono na razie informacji o nowych postaciach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Zrozumieć miary: Jak przeliczyć 20 g na dekagramy?
  2. Seriale amerykańskie z lat 90 - najlepsze produkcje sprzed lat!
  3. Aktorzy, którzy grali słynne postacie historyczne
  4. 10 najlepszych dramatów wojennych
  5. Premiery Amazon Prime - listopad 2023 | Najnowsze filmy i seriale
Autor Roman Szczepański
Roman Szczepański

Jestem Roman i serdecznie witam Was na blogu, gdzie razem odkrywamy fascynujący świat kinematografii, telewizji i recenzji. Od zawsze uwielbiałem spędzać czas przed ekranem i dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat różnych produkcji. 

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły