Filmy na poprawę humoru i samopoczucia

Filmy na poprawę humoru i samopoczucia
Autor Iga Laskowska
Iga Laskowska04.09.2023 | 9 min.

W obecnych czasach filmy komediowe odgrywają ważną rolę w poprawianiu nastroju i samopoczucia. Dobry humor pomaga nam spojrzeć na życie z dystansem i radością, a wspólne oglądanie ulubionych produkcji sprzyja budowaniu więzi. W ofercie znajdziemy szeroki wybór filmów komediowych - od sentymentalnych komedii romantycznych, przez bajki dla dzieci, po kultowe produkcje sprzed lat. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Komedie romantyczne poprawiające nastrój

Komedie romantyczne to idealny wybór, gdy mamy dosyć problemów i chcemy się odprężyć. Lekkie, wzruszające i zabawne - takie filmy poprawią każdemu humor. Nawet jeśli fabuła jest przewidywalna, a bohaterowie schematyczni, to i tak dajemy się porwać magii miłości. Lubimy kibicować parze zakochanych w pokonywaniu przeszkód i wierzyć, że prawdziwe uczucie zwycięży. Do najbardziej kultowych komedii romantycznych należą "Pretty Woman", "Notting Hill" czy "To właśnie miłość". Oprócz wątku miłosnego zawierają one dużo zabawnych sytuacji, dowcipnych dialogów i ciepłego humoru. Dzięki nim na chwilę zapominamy o troskach i zanurzamy się w świecie, gdzie na pewno wszystko dobrze się skończy.

Niekończąca się historia

Komediodramat z 1984 roku w reżyserii Roba Reinera, z Robinem Wrightem i Carym Elwesem w rolach głównych. Opowieść o burzliwym związku nowojorskiego pisarza i angielskiej aktorki. Film pełen zwrotów akcji, humoru i wzruszeń. Doskonale oddaje zawiłości miłości, która potrafi zaskoczyć.

Przystanek Woodstock

"Przystanek Woodstock" z 2009 roku to polska komedia obyczajowa w reżyserii Leszka Gnoińskiego. Przedstawia perypetie grupy maturzystów, którzy wyruszają na festiwal i przeżywają swoją inicjację w dorosłe życie. Film pokazuje uniwersalne problemy młodych ludzi z lekkim przymrużeniem oka.

Kiler

Kultowa już polska komedia sensacyjna z 1997 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego. Zabawna historia taksówkarza, który przez przypadek zostaje wrobiony w rolę płatnego zabójcy. Film pełen akcji, humoru i niespodziewanych zwrotów akcji. Doskonała rola Jerzego Stuhra.

Filmy animowane dla dzieci i dorosłych

Bajki animowane to świetny sposób na poprawę nastroju zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zabawne dialogi, sympatyczni bohaterowie i wiara w zwycięstwo dobra nad złem pozwalają się oderwać od problemów. Nawet jeśli fabuła jest prosta, to i tak dajemy się porwać barwnej animacji i poczuciu humoru twórców. Nie brakuje przy tym morałów, które uczą ważnych wartości. Do ulubionych filmów animowanych należą "Shrek", "Toy Story", czy "Epoka lodowcowa".

Shrek - bajka dla każdego

"Shrek" to amerykańska komedia animowana z 2001 roku w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson. Opowieść o zielonym ogrze, który wyrusza uratować księżniczkę z opresji. Film pełen humoru, dowcipnych dialogów i nieszablonowych bohaterów. Trafia zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Toy Story - przygody zabawkowych bohaterów

Kultowa animacja studia Pixar z 1995 roku w reżyserii Johna Lassetera. Opowieść o przygodach zabawkowego kowboja Chudego oraz kosmity Buzza Astral. Film pokazujący, że zabawki też mają uczucia. Bawi i wzrusza w każdym wieku.

Epoka lodowcowa - prehistoria w krzywym zwierciadle

Animacja studia Blue Sky z 2002 roku w reżyserii Chrisa Wedge'a. Zabawna opowieść o zwierzęcych bohaterach walczących z nadchodzącą epoką lodowcową. Pełna humoru i ciepła historia o przyjaźni i współpracy.

Komedie sensacyjne pełne akcji i humoru

Komedie sensacyjne to strzał w dziesiątkę, gdy mamy ochotę na lekką rozrywkę i dreszczyk emocji. Szybka akcja, zabawne sytuacje i charyzmatyczni bohaterowie nie pozwalają się nudzić. Nawet jeśli fabuła momentami wydaje się nieprawdopodobna, to i tak dajemy się porwać przygodzie i poczuciu humoru twórców. Do kultowych komedii sensacyjnych należą "Kevin sam w domu", "Plan doskonały" czy "Forrest Gump".

Plan doskonały - jak ograć system

"Plan doskonały" to amerykańska komedia sensacyjna z 1988 roku w reżyserii Johna McTiernana. Dwaj komicy - Danny Glover i Mel Gibson - wcielają się w role policjantów próbujących zdemaskować gangsterów. Dynamiczna akcja i zabawne dialogi gwarantują świetną zabawę.

Kevin sam w domu - komedia dla całej rodziny

Legendarna już amerykańska komedia familijna z 1990 roku w reżyserii Chrisa Columbusa. Opowieść o chłopcu przypadkowo zapomnianym przez rodzinę podczas wyjazdu na święta. Kevin broni domu przed włamywaczami wykorzystując spryt i pomysłowość. Film, który bawi pokolenia.

Forrest Gump - mądrość w prostocie

Kultowy obraz z 1994 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa z Tomem Hanksem w roli głównej. Opowieść o życiu prostego człowieka, który staje się mimowolnym świadkiem ważnych wydarzeń XX wieku. Film pełen ciepłego humoru i mądrości.

Filmy familijne z optymistycznym przesłaniem

Filmy familijne to doskonały wybór, gdy chcemy miło spędzić czas z bliskimi. Czerpiąc z uniwersalnych wartości takich jak miłość, przyjaźń i solidarność, przemawiają zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Nawet jeśli fabuła wydaje się banalna, to ich pozytywne przesłanie poprawia nastrój i pozwala spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Do takich filmów należą "Nietykalni", "Czego pragną kobiety" czy "To właśnie miłość".

Nietykalni - silna przyjaźń mimo wszystko

Francuska komedia obyczajowa z 2011 roku w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano. Opowieść o przyjaźni bogatego arystokraty z młodym chłopakiem z przedmieścia. Film pokazujący, że Status materialny nie decyduje o wartości człowieka.

Czego pragną kobiety - damski punkt widzenia

Amerykańska komedia romantyczna z 2000 roku w reżyserii Nancy Meyers. Mel Gibson wciela się w rolę mężczyzny, który niespodziewanie zyskuje zdolność czytania w myślach kobiet. Zabawna i ciepła opowieść o tym, czego tak naprawdę chcą kobiety.

To właśnie miłość - magia świąt Bożego Narodzenia

Uwielbiana komedia romantyczna z 2003 roku w reżyserii Richarda Curtisa. Kilka splatających się ze sobą wątków miłosnych osadzonych w okresie Bożego Narodzenia. Film pokazujący, że miłość czasem znajduje nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Komedie obyczajowe pokazujące codzienność z przymrużeniem oka

Komedie obyczajowe to często zabawne i ciepłe spojrzenie na naszą codzienność. Dzięki przewrotnemu humorowi pozwalają z dystansem popatrzeć na problemy zwykłych ludzi. Bohaterowie mimo wad są bardzo sympatyczni i łatwo się z nimi utożsamić. Do kultowych polskich komedii obyczajowych należą "Dzień świra", "Lejdis" czy "Poranek kojota".

Dzień świra - smutny klaun i jego codzienność

Głośny polski dramat obyczajowy z 2002 roku w reżyserii Marka Koterskiego. Marek Kondrat w roli nauczyciela mierzącego się z problemami codziennego życia. Film smutny i zabawny zarazem, trafnie sportretowanie polskiej rzeczywistości.

Lejdis - damski humor sytuacyjny

Lejdis - damski humor sytuacyjny

Polska komedia obyczajowa z 2001 roku w reżyserii Tomasza Koneckiego. Zabawne perypetie trzech przyjaciółek zmagających się z problemami osobistymi i zawodowymi. Film pokazujący siłę kobiecej przyjaźni.

Poranek kojota - przewrotna opowieść o show biznesie

Głośna czarna komedia Olaf Lubaszenki z 2001 roku. Historia dziennikarza śledczego próbującego rozwikłać zagadkę tajemniczych zgonów celebrytów. Film obnażający mroczne strony polskiego show biznesu.

Kultowe komedie z lat 80' i 90'

Komedie z lat 80' i 90' to prawdziwa klasyka gatunku, do której wielu wraca z sentymentem. Mimo upływu lat ich humor pozostaje wciąż zabawny i aktualny. Można do nich wracać wielokrotnie, za każdym razem odkrywając nowe smaczki. Do takich ponadczasowych hitów należą m.in. "Niekończąca się historia", "Kiler", czy "Przystanek Woodstock".

Niekończąca się historia

Komediodramat z 1984 roku w reżyserii Roba Reinera, z Robinem Wrightem i Carym Elwesem w rolach głównych. Opowieść o burzliwym związku nowojorskiego pisarza i angielskiej aktorki. Film pełen zwrotów akcji, humoru i wzruszeń. Doskonale oddaje zawiłości miłości, która potrafi zaskoczyć.

Przystanek Woodstock

"Przystanek Woodstock" z 2009 roku to polska komedia obyczajowa w reżyserii Leszka Gnoińskiego. Przedstawia perypetie grupy maturzystów, którzy wyruszają na festiwal i przeżywają swoją inicjację w dorosłe życie. Film pokazuje uniwersalne problemy młodych ludzi z lekkim przymrużeniem oka.

Kiler

Kultowa już polska komedia sensacyjna z 1997 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego. Zabawna historia taksówkarza, który przez przypadek zostaje wrobiony w rolę p

Podsumowanie

Filmy komediowe to doskonały sposób na poprawę nastroju i samopoczucia. Bez względu na gatunek - od komedii romantycznych, przez animacje, po kultowe hity - potrafią rozbawić i przynieść ulgę w trudnych chwilach. Dzięki barwnym bohaterom, zabawnym sytuacjom i optymistycznemu przesłaniu pozwalają nam oderwać się od problemów i spojrzeć na świat z przymrużeniem oka. Wspólne oglądanie ulubionych produkcji to też okazja do miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i bliskich. Niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie wśród filmów komediowych coś dla siebie i na pewno będzie się dobrze bawić.

Najczęściej zadawane pytania

Polecamy przede wszystkim kultowe tytuły, do których można wracać, jak "Kevin sam w domu", "To właśnie miłość" czy "Shrek". Świetnie sprawdzają się też komedie akcji, np. "Plan doskonały" oraz wzruszające komediodramaty, jak "Forrest Gump".

Bajki animowane, jak "Shrek", "Toy Story" czy "Epoka lodowcowa" świetnie nadają się do oglądania z najmłodszymi. Starsze dzieci ucieszą się z kultowych hitów pokroju "Kevina samego w domu".

Na randkę idealnie nadają się lekkie i wzruszające komedie romantyczne, np. "To właśnie miłość", "Notting Hill" czy "Poranek kojota". Można też sięgnąć po komedię akcji, która zapewni rozrywkę, jak "Plan doskonały".

Polecamy przede wszystkim komedie obyczajowe z silnymi bohaterkami, jak "Lejdis" czy sensacyjne z mocną ością akcji, np. "Plan doskonały". Świetnym wyborem będą też wzruszające historie miłosne w stylu "Czego pragną kobiety".

Kultowe komedie z lat 80 i 90 dostępne są m.in. na DVD oraz w serwisach streamingowych, jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Często można je zobaczyć również w telewizji.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Zrozumieć miary: Jak przeliczyć 20 g na dekagramy?
  2. Gra o Tron w Chorwacji | Split, Dubrownik i lokalizacje z serialu
  3. Aktorzy, którzy grali słynne postacie historyczne
  4. 10 najlepszych dramatów wojennych
  5. Horrory o nawiedzonych domach - Zobacz najlepsze filmy z dreszczykiem
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Iga Laskowska
Iga Laskowska

Jestem kinematyczną peregrynatorką, poszukującą w gąszczu fabuł klejnotów emocji. Na moim blogu oddaję hołd srebrnemu ekranowi, analizując obrazy kadr po kadrze. Wciągnę Cię w wir recenzji, gdzie słowa układają się jak puzzle, tworząc mozaikę kinowej pasji.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły