Seriale

Najlepsze polskie seriale policyjne i kryminalne - zobacz nasz ranking

Autor Iga Laskowska
Iga Laskowska29.10.20237 min.
 Najlepsze polskie seriale policyjne i kryminalne - zobacz nasz ranking

Polskie seriale policyjne i kryminalne należą do najchętniej oglądanych produkcji telewizyjnych w naszym kraju. Nic dziwnego, wszak tego typu produkcje dostarczają wielu emocji i trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele świetnych seriali kryminalnych i policyjnych, które zebrały fantastyczne recenzje i zdobyły rzesze fanów. Które z nich są warte obejrzenia? Przygotowaliśmy ranking najlepszych polskich seriali policyjnych i kryminalnych - z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jakie są najlepsze polskie seriale policyjne?

Seriale policyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce. Nic dziwnego, wszak produkcje tego typu dostarczają wielu emocji i pozwalają przenieść się w świat pełen zagadek kryminalnych i policyjnych dochodzeń. W ostatnich latach na rodzimym rynku pojawiło się kilka naprawdę świetnych seriali policyjnych, które zebrały znakomite recenzje i przyciągnęły przed ekrany tłumy widzów. Do najlepszych z nich z pewnością należą m.in. Belfer, Na tropie czy kultowy już Komisarz Alex z Bogusławem Lindą w roli głównej. Każdy z tych seriali to prawdziwa gratka dla fanów policyjnych produkcji.

Oto nasz ranking 10 najlepszych polskich seriali kryminalnych

Seriale kryminalne również mają w Polsce sporą rzeszę oddanych fanów. Ten gatunek filmowy gwarantuje wciągającą fabułę, intrygującą zagadkę do rozwiązania i mnóstwo zwrotów akcji. Które polskie seriale kryminalne są warte uwagi? Oto nasze top 10:

 1. Wiedźmin - hitowy serial Netflix oparty na cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego
 2. Belfer - policyjny serial TVN z Maciejem Stuhrem
 3. Na tropie - emocjonujący serial TVP o pracy policji
 4. Komisarz Alex - kultowy serial z Bogusławem Lindą
 5. Prawo Agaty - prawniczy hit od TVN
 6. Tajemnica zawodowa - serial medyczno-kryminalny osadzony w Gdańsku
 7. Rojst - mroczny śląski kryminał z Dawidem Ogrodnikiem
 8. Belfer 2 - drugi sezon hitu TVN
 9. Klangor - kryminał sensacyjny inspirowany aferą podsłuchową
 10. Król - serial gangsterski HBO o warszawskim półświatku


Czytaj więcej: Psychologiczny thriller w Recenzji serialu W Tłumie (2023) - opinie i relacja

Wiedźmin - hitowy serial Netflix oparty na polskiej sadze

Wiedźmin to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych i najlepiej ocenianych polskich seriali ostatnich lat. Produkcję tę wyreżyserowała Lauren Schmidt Hissrich na zlecenie platformy Netflix, a za scenariusz odpowiadał zespół polskich scenarzystów na czele z Lauren Schmidt Hissrich. Serial oparty jest na cyklu powieści fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i opowiada historię tytułowego wiedźmina Geralta z Rivii. Produkcja zebrała fantastyczne recenzje na całym świecie, a w roli głównej świetnie spisał się Henry Cavill.

Czy Belfer to najlepszy polski serial policyjny?

 Najlepsze polskie seriale policyjne i kryminalne - zobacz nasz ranking

Belfer to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich seriali policyjnych ostatnich lat. Produkcja TVN opowiada historię Paweła Zawadzkiego, nauczyciela liceum (w tej roli świetny Maciej Stuhr), który rozpoczyna pracę w prestiżowym liceum i prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci jednej z uczennic. Serial zdobył uznanie krytyków i widzów, którzy chwalili wciągającą, mroczną fabułę i doskonałe aktorstwo. Czy to faktycznie najlepszy polski serial policyjny w historii? Wiele na to wskazuje.

Na tropie - emocjonujący serial TVP o pracy policji

Na tropie to emocjonujący serial TVP opowiadający o pracy polskiej policji. Akcja produkcji rozgrywa się we Wrocławiu, a wątek kryminalny splata się tu z osobistymi dramatami głównych bohaterów. W serialu występuje plejada znakomitych aktorów m.in. Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz czy Izabela Kuna. Realistyczne sceny policyjnych obław, dynamiczna akcja i wciągająca fabuła sprawiają, że jest to zdecydowanie jedna z najlepszych policyjnych produkcji ostatnich lat.

Komisarz Alex - kultowy już serial z Bogusławem Lindą

Komisarz Alex to prawdziwie kultowy już serial TVP z Bogusławem Lindą w roli głównej. Akcja produkcji rozgrywa się w poznańskim pogotowiu kryminalnym i opowiada o pracy tytułowego komisarza Alexandra Machczyńskiego. Serial zebrał fantastyczne recenzje i do dziś uznawany jest za jedną z najlepszych policyjnych produkcji w historii polskiej telewizji. Bogusław Linda stworzył tutaj kreację na miarę swojego aktorskiego talentu.

Prawo Agaty - prawniczy hit od TVN

Prawo Agaty to świetny serial obyczajowo-prawniczy od stacji TVN, który zdobył status prawdziwego hitu. Jego bohaterką jest Agata Lenart (w tej roli Agnieszka Grochowska), utalentowana prawniczka z wielką charyzmą i bezkompromisowo walcząca o sprawiedliwość. Każdy odcinek przynosi nową intrygującą sprawę kryminalną do rozwiązania. Świetne aktorstwo, wciągające scenariusze i dynamiczna akcja sprawiły, że serial odniósł wielki sukces i doczekał się kilku sezonów.

Tajemnica zawodowa - serial medyczno-kryminalny z Gdańska

Tajemnica zawodowa to jeden z najciekawszych seriali medyczno-kryminalnych ostatnich lat. Akcja produkcji TVN rozgrywa się w Szpitalu Coppernice w Gdańsku i opowiada historię lekarzy wikłających się w dramatyczne wydarzenia kryminalne. W serialu występuje mnóstwo znakomitych aktorów m.in. Tamara Arciuch, Małgorzata Foremniak czy Leszek Lichota. Mroczny klimat, trzymająca w napięciu fabuła i świetna obsada aktorska sprawiają, że jest to zdecydowanie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

Rojst - mroczny śląski kryminał z Dawidem Ogrodnikiem

Rojst to mroczny serial kryminalny produkcji HBO osadzony w klimacie śląskiej prowincji lat 50. XX wieku. W produkcji w reżyserii Janusza Majewskiego wystąpiła plejada polskich gwiazd m.in. Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Zofia Wichłacz czy Mirosław Zbrojewicz. Mroczna historia tajemniczych zbrodni na Górnym Śląsku, wciągająca fabuła i fenomenalne aktorstwo sprawiły, że serial zebrał znakomite recenzje i uznawany jest za jedną z najlepszych kryminalnych produkcji ostatnich lat.

Podsumowanie - te seriale musisz zobaczyć

Podsumowując, polskie seriale policyjne i kryminalne przeżywają obecnie swój złoty okres. W ostatnich latach powstało wiele produkcji tego gatunku, które odniosły wielki sukces artystyczny i komercyjny. Do najlepszych z nich zaliczyć można m.in. Wiedźmina, Belfra, Na tropie, Komisarza Alexa, Prawo Agaty, Tajemnicę zawodową czy Rojst. Są to seriale niezwykle wciągające, dynamiczne i fenomenalnie zagrane. Jeśli więc kochasz policyjne i kryminalne produkcje, koniecznie nadrobić te tytuły!

Podsumowanie - polskie seriale kryminalne na najwyższym poziomie

Polskie seriale kryminalne i policyjne przeżywają obecnie swój złoty okres. W ostatnich latach na rodzimym rynku pojawiło się wiele produkcji tego gatunku, które zebrały znakomite recenzje i podbiły serca widzów. Dowodzi to, że polscy twórcy filmowi potrafią realizować seriale kryminalne na najwyższym, światowym poziomie. Miejmy nadzieję, że nadchodzące lata przyniosą nam kolejne tak wspaniałe produkcje jak Wiedźmin, Belfer czy Rojst!

Najczęstsze pytania

Wybór najlepszego polskiego serialu kryminalnego jest kwestią gustu, jednak do czołówki zaliczyć można z pewnością takie produkcje jak Wiedźmin, Belfer, Rojst czy Prawo Agaty.

Polskie seriale kryminalne dostępne są przede wszystkim w telewizji (TVP, TVN) oraz na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO czy Player.

Do polskich seriali kryminalnych, które szczególnie warto obejrzeć, należą: Belfer, Komisarz Alex, Na tropie, Prawo Agaty, Tajemnica zawodowa czy Rojst.

Wśród nowych polskich seriali kryminalnych, które warto śledzić, wymienić można: Warszawską szkołę zbrodni, Szadź czy Nielegalnych.

W polskich serialach kryminalnych występują m.in. takie gwiazdy jak Bogusław Linda, Maciej Stuhr, Agnieszka Grochowska, Dawid Ogrodnik czy Andrzej Seweryn.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Aktorzy, którzy zmienili się nie do poznania dla roli
 2. Sex Malbork - gorące sceny w średniowiecznym zamku
 3. Ilu centymetrów miała Elżbieta II? Zaskakująco niski wzrost królowej Wielkiej Brytanii
 4. Filmy, które zmieniły sposób kręcenia filmów
 5. Które nagrody są najbardziej prestiżowe dla aktorów?
Autor Iga Laskowska
Iga Laskowska

Jestem kinematyczną peregrynatorką, poszukującą w gąszczu fabuł klejnotów emocji. Na moim blogu oddaję hołd srebrnemu ekranowi, analizując obrazy kadr po kadrze. Wciągnę Cię w wir recenzji, gdzie słowa układają się jak puzzle, tworząc mozaikę kinowej pasji.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły