Seriale

Obsada serialu Dom - Poznaj aktorów popularnego polskiego serialu telewizyjnego

Autor Dawid Zawadzki
Dawid Zawadzki28.10.20234 min.
 Obsada serialu Dom - Poznaj aktorów popularnego polskiego serialu telewizyjnego

Serial Dom znad rozlewiska to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce wiosną 2020 roku i od razu podbiła serca widzów. Znakomita obsada aktorska sprawiła, że losy rodziny Strzeleckich śledzone są z zapartym tchem przez miliony Polaków. Poznajmy bliżej aktorów, którzy wcielają się w główne role w tym hitowym serialu.

Kto gra główne role w serialu Dom znad rozlewiska?

W serialu Dom znad rozlewiska występuje plejada znakomitych polskich aktorów. W rolę Jana Strzeleckiego, będącego głową rodziny Strzeleckich, wciela się Wojciech Zieliński. To doświadczony aktor teatralny i filmowy, który ma na swoim koncie role w produkcjach takich jak "Czas honoru", "Ojciec Mateusz" czy "Klan". W jego filmografii znajdziemy zarówno role dramatyczne, jak i komediowe. W serialu Dom Jan Strzelecki jawi się jako surowy, ale kochający ojciec, który stara się utrzymać rodzinę w trudnych, powojennych czasach.

Wojciech Zieliński jako Jan Strzelecki - najważniejsza postać serialu

Choć Jan Strzelecki wydaje się na pierwszy rzut oka dość oschły i niedostępny, grający go Wojciech Zieliński znakomicie ukazuje jego wewnętrzne rozterki i uczucia. Strzelecki to głowa rodziny, która stara się ją utrzymać w trudnych czasach tuż po wojnie. Celnie sportretowana przez Zielińskiego postać Strzeleckiego to jeden z kluczowych elementów sukcesu serialu.


Czytaj więcej: Groza pod ziemią w Recenzji serialu Silos (2023) - opinie i ocena

Agnieszka Grochowska wciela się w rolę Magdy Strzeleckiej

Żonę Jana, Magdę Strzelecką, gra znana widzom Agnieszka Grochowska. Aktorka ma na koncie role w takich produkcjach jak "Pitbull", "Ojciec Mateusz" czy "Na dobre i na złe". W serialu Dom tworzy aktorski duet z Zielińskim, wcielając się w kobietę zmagającą się z trudami codzienności, ale także wspierającą męża i resztę rodziny.

Co wiemy o aktorce grającej Kalinę Jędrusik?

 Obsada serialu Dom - Poznaj aktorów popularnego polskiego serialu telewizyjnego

Jedną z kluczowych postaci serialu Dom jest Kalina Jędrusik. Rolę tę gra Aleksandra Pisula - młoda aktorka, dla której jest to największa dotychczasowa rola w karierze. Mimo braku doświadczenia, Pisula znakomicie wciela się w barwną postać przyszłej gwiazdy estrady. Jej role dramatyczne i taneczne są jednym z hitów serialu Dom.

Adam Woronowicz jako tajemniczy Jakub Buczek

Osobą, która wprowadza zamęt w rodzinę Strzeleckich jest Jakub Buczek, w którego wciela się Adam Woronowicz. Aktor ma na swoim koncie role w takich serialach jak "Belfer", "Wataha" czy "Kruk". Woronowicz buduje w serialu Dom postać intrygującą i budzącą skrajne emocje. Związek Buczka z Kaliną staje się zarzewiem konfliktów w serialu.

Kto wciela się w rolę Kacpra Strzeleckiego?

Jednym z trzech synów Strzeleckich jest Kacper, którego gra Maciej Musiał. Młody aktor dał się poznać widzom grając w serialach "Rodzinka.pl" oraz "W rytmie serca". W serialu Dom budzi sympatię jako wrażliwy młody mężczyzna marzący o karierze artystycznej. Jego konflikt z ojcem jest jednym z wątków produkcji.

Obsada drugoplanowa serialu Dom znad rozlewiska

Oprócz głównych bohaterów, istotne role odgrywają też aktorzy drugoplanowi. W serialu występują m.in. Izabela Dąbrowska jako Zofia czy Janusz Chabior jako Edward. Każda z postaci wnosi istotny wkład w budowanie historii serialowej rodziny Strzeleckich.

Gdzie jeszcze można zobaczyć aktorów z serialu Dom?

Aktorzy grający w Dom znad rozlewiska są często obsadzani w innych popularnych produkcjach filmowych i serialowych. Widzowie mogli oglądać ich m.in. w takich tytułach jak "M jak miłość", "Na sygnale", "O mnie się nie martw" czy "Komisarz Alex". Z pewnością obsada Domu jeszcze nie raz pojawi się w hitach polskiej telewizji.

Podsumowanie

Serial Dom znad rozlewiska zgromadził plejadę utalentowanych polskich aktorów, którzy świetnie wcielają się w swoje role. Dzięki ich kunsztowi aktorskiemu, historia rodziny Strzeleckich wciąga widzów i wzbudza silne emocje. Ten serial pokazuje, że polskie produkcje telewizyjne mogą konkurować z zagranicznymi hitami. W dużej mierze jest to zasługa obsady, na czele z Zielińskim, Grochowską czy Pisulą. Fani serialu Dom mają nadzieję, że dalsze losy tej niezwykłej telewizyjnej rodziny również zostaną tak dobrze zagrane.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Aktorzy, którzy zmienili się nie do poznania dla roli
  2. Ilu centymetrów miała Elżbieta II? Zaskakująco niski wzrost królowej Wielkiej Brytanii
  3. Filmy, które zmieniły sposób kręcenia filmów
  4. Które nagrody są najbardziej prestiżowe dla aktorów?
  5. Najlepsze seriale historyczne do obejrzenia w Netflix
Autor Dawid Zawadzki
Dawid Zawadzki

W świecie pikseli i algorytmów odnajduję swoje awangardowe azyle. Moje teksty to kolaż cyfrowych odkryć, od ukrytych skarbów kodu po analizę trendów. Blog to moje laboratorium innowacji, gdzie wykreowana wiedza wtapia się w moje bitowe opowieści. Zanurz się ze mną w oceanie technologicznej mądrości.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły