Obsada serialu Dom - Poznaj aktorów popularnego polskiego serialu telewizyjnego

 Obsada serialu Dom - Poznaj aktorów popularnego polskiego serialu telewizyjnego
Autor Dawid Zawadzki
Dawid Zawadzki28.10.2023 | 4 min.

Serial Dom znad rozlewiska to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce wiosną 2020 roku i od razu podbiła serca widzów. Znakomita obsada aktorska sprawiła, że losy rodziny Strzeleckich śledzone są z zapartym tchem przez miliony Polaków. Poznajmy bliżej aktorów, którzy wcielają się w główne role w tym hitowym serialu.

Kto gra główne role w serialu Dom znad rozlewiska?

W serialu Dom znad rozlewiska występuje plejada znakomitych polskich aktorów. W rolę Jana Strzeleckiego, będącego głową rodziny Strzeleckich, wciela się Wojciech Zieliński. To doświadczony aktor teatralny i filmowy, który ma na swoim koncie role w produkcjach takich jak "Czas honoru", "Ojciec Mateusz" czy "Klan". W jego filmografii znajdziemy zarówno role dramatyczne, jak i komediowe. W serialu Dom Jan Strzelecki jawi się jako surowy, ale kochający ojciec, który stara się utrzymać rodzinę w trudnych, powojennych czasach.

Wojciech Zieliński jako Jan Strzelecki - najważniejsza postać serialu

Choć Jan Strzelecki wydaje się na pierwszy rzut oka dość oschły i niedostępny, grający go Wojciech Zieliński znakomicie ukazuje jego wewnętrzne rozterki i uczucia. Strzelecki to głowa rodziny, która stara się ją utrzymać w trudnych czasach tuż po wojnie. Celnie sportretowana przez Zielińskiego postać Strzeleckiego to jeden z kluczowych elementów sukcesu serialu.


Czytaj więcej: Groza pod ziemią w Recenzji serialu Silos (2023) - opinie i ocena

Agnieszka Grochowska wciela się w rolę Magdy Strzeleckiej

Żonę Jana, Magdę Strzelecką, gra znana widzom Agnieszka Grochowska. Aktorka ma na koncie role w takich produkcjach jak "Pitbull", "Ojciec Mateusz" czy "Na dobre i na złe". W serialu Dom tworzy aktorski duet z Zielińskim, wcielając się w kobietę zmagającą się z trudami codzienności, ale także wspierającą męża i resztę rodziny.

Co wiemy o aktorce grającej Kalinę Jędrusik?

Jedną z kluczowych postaci serialu Dom jest Kalina Jędrusik. Rolę tę gra Aleksandra Pisula - młoda aktorka, dla której jest to największa dotychczasowa rola w karierze. Mimo braku doświadczenia, Pisula znakomicie wciela się w barwną postać przyszłej gwiazdy estrady. Jej role dramatyczne i taneczne są jednym z hitów serialu Dom.

Adam Woronowicz jako tajemniczy Jakub Buczek

Osobą, która wprowadza zamęt w rodzinę Strzeleckich jest Jakub Buczek, w którego wciela się Adam Woronowicz. Aktor ma na swoim koncie role w takich serialach jak "Belfer", "Wataha" czy "Kruk". Woronowicz buduje w serialu Dom postać intrygującą i budzącą skrajne emocje. Związek Buczka z Kaliną staje się zarzewiem konfliktów w serialu.

Kto wciela się w rolę Kacpra Strzeleckiego?

Jednym z trzech synów Strzeleckich jest Kacper, którego gra Maciej Musiał. Młody aktor dał się poznać widzom grając w serialach "Rodzinka.pl" oraz "W rytmie serca". W serialu Dom budzi sympatię jako wrażliwy młody mężczyzna marzący o karierze artystycznej. Jego konflikt z ojcem jest jednym z wątków produkcji.

Obsada drugoplanowa serialu Dom znad rozlewiska

Oprócz głównych bohaterów, istotne role odgrywają też aktorzy drugoplanowi. W serialu występują m.in. Izabela Dąbrowska jako Zofia czy Janusz Chabior jako Edward. Każda z postaci wnosi istotny wkład w budowanie historii serialowej rodziny Strzeleckich.

Gdzie jeszcze można zobaczyć aktorów z serialu Dom?

Aktorzy grający w Dom znad rozlewiska są często obsadzani w innych popularnych produkcjach filmowych i serialowych. Widzowie mogli oglądać ich m.in. w takich tytułach jak "M jak miłość", "Na sygnale", "O mnie się nie martw" czy "Komisarz Alex". Z pewnością obsada Domu jeszcze nie raz pojawi się w hitach polskiej telewizji.

Podsumowanie

Serial Dom znad rozlewiska zgromadził plejadę utalentowanych polskich aktorów, którzy świetnie wcielają się w swoje role. Dzięki ich kunsztowi aktorskiemu, historia rodziny Strzeleckich wciąga widzów i wzbudza silne emocje. Ten serial pokazuje, że polskie produkcje telewizyjne mogą konkurować z zagranicznymi hitami. W dużej mierze jest to zasługa obsady, na czele z Zielińskim, Grochowską czy Pisulą. Fani serialu Dom mają nadzieję, że dalsze losy tej niezwykłej telewizyjnej rodziny również zostaną tak dobrze zagrane.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Zrozumieć miary: Jak przeliczyć 20 g na dekagramy?
  2. Seriale amerykańskie z lat 90 - najlepsze produkcje sprzed lat!
  3. Aktorzy, którzy grali słynne postacie historyczne
  4. 10 najlepszych dramatów wojennych
  5. Premiery Amazon Prime - listopad 2023 | Najnowsze filmy i seriale
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dawid Zawadzki
Dawid Zawadzki

W świecie pikseli i algorytmów odnajduję swoje awangardowe azyle. Moje teksty to kolaż cyfrowych odkryć, od ukrytych skarbów kodu po analizę trendów. Blog to moje laboratorium innowacji, gdzie wykreowana wiedza wtapia się w moje bitowe opowieści. Zanurz się ze mną w oceanie technologicznej mądrości.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły